Namağlup TOFAŞ, Anadolu Efes‘i geçti: 80-69

TOFAŞ, yedinci maçından da galibiyetle ayrılarak, namağlup liderliğini sürdürdü. Anadolu Efes ise ikinci yenilgisini yaşadı.

Karşılıklı basketlerle başlayan maçta Dunston ve Stimac ile etkili olan Anadolu Efes, 7. dakikayı 11-8 önde geçti. İlk dakikalardaki baskıyı kıran TOFAŞ, Crocker ile dış isabetler bularak, 9. dakikada skoru 17-17 eşitledi. Aynı dakika içerisinde Mejia ile skor üreten mavi-yeşilliler, çeyreği 19-17 üstün kapattı.

İkinci periyota Henry, Owens ve Barış Ermiş'in basketleriyle başlayan TOFAŞ, 4. dakikada farkı 6'ya (27-21) çıkardı. Savunmadaki sertliğini arttırarak rakibini top kayıplarına zorlayan Bursa temsilcisi, Crocker, Barış Ermiş ve Owens ile hızlı hücumları da sayıya çevirince 9. dakikada 8-0'lık seri yakaladı ve skoru 39-26'ya getirdi. Aynı dakika içerisinde Barış Ermiş de sayı üretince, mavi-yeşilliler soyunma odasına 42-28 önde gitti.

Üçüncü periyoda daha temkinli bir düzenle çıkan Anadolu Efes Simon ve Dunston ile boyalı alanda etkili olarak, 4. dakikada farkı tek hanelere indirdi: 43-35. Kalan dakikalarda TOFAŞ, rakibine Mejia ve Owens ile cevap verse de iyi oyunu sürdüren mavi-beyazlılar, 29. dakikada Botun ve Simon ile skor üretince final periyoduna farkı 3 sayıya indirerek, 54-51 geride girdi.

Son periyoda taraftarın da desteğini arkasına alarak başlayan TOFAŞ, Morgan, Kadji ve Mejia ile dış atışlardan isabetle dönünce 32. dakika fark tekrar çift hanelere (63-53) çıktı. Kalan dakikalarda rakibinin skorda geri gelmesine izin vermeyen Bursa temsilcisi, maçtan da 80-69 galibiyetle ayrıldı.

tbl.org.tr

21.11.2017