Orhun Ene: Geçen sezondan daha yukarıya çıkmak istiyoruz

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi için yeni sezon hazırlıklarına başlayan Tofaş, 10 günlük kamp için İtalya’ya gitti. Bormio şehrinde kamp yapacak olan Tofaş’ta koç Orhun Ene, yeni sezona ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşte Ene’nin açıklamaları:

“Şu ana kadar bir sakatlığımız olmadı, kampı da herhangi bir sakatlık geçirmeden atlatmak istiyoruz. Hem teknik organizasyonlarımızı geliştirme hem de fiziki anlamda maç temposuna girme adına iyi geçeceğini umut ediyorum. İtalya’da 3 tane hazırlık maçı oynayacağız. Bu sürecin sonu nasıl bir takım olacağımızın ilk sinyallerini verecek. Hem oyuncuların teknik anlamdaki oyun karakterleri hem de basketboldaki oyun karakterleri bu kamplarda ortaya çıkıyor.

Genç oyuncularımızdan da çok şey bekliyoruz. Onlarla beraber bu üçüncü sezonum olacak. Yaş olarak genç olabilirler ama tecrübe olarak artık genç görmüyorum. 5 oyuncumuz altyapıdan A Takım kadrosunda. Bundan sonra onlar da biraz sorumluluk alan Süper Lig oyuncusu olacaklar. Bugüne kadar o süreci iyi geçirdiler ama neticede basketbol sonuç oyunu. Kadroyu da onların vereceği katkıya güvenerek kurduk. Onlar için hem zorlu hem de kendi basketbollarını kanıtlama adına önemli bir sezon olacağını düşünüyorum. İtici gücümüz olan seyircimizin vereceği destekle birlikte geçen sezondan daha yukarıya çıkmak istiyoruz”

basketdergisi.com

02.09.2017