“Cumhurbaşkanlığı Kupası Maçı Çok Keyifli Olacak, Hak Eden Kazansın“

-Yeni sezonda, yeni kadrosu ile Pınar Karşıyaka'yı nasıl bir dönem bekliyor
Bizimki gibi başarılardan sonra, iyi geçen bir sezon ve şampiyonluktan sonra profesyonel hayatta takımların dağılması, oyuncuların başka takımlara gitmesi, yeni oyuncuların gelmesi normaldir. Şimdi Pınar Karşıyaka olarak yeni bir oluşum ile yeni bir heyecan yaşıyoruz. Geçiş zamanlarında ufak tefek sancılar olur, biz bunu en aza indirmek için sezonu erken açtık. Yazılı olan ve olmayan kuralları yeni arkadaşlarımıza benimsetmek adına hazırlık sürecini verimli geçirdiğimizi düşünüyorum. Karşıyaka her zaman beklentisi yüksek bir taraftar grubu ile iddiası yüksek bir kulüp olmuştur. Hem Türkiye'de hem de Avrupa'da hedeflerimiz gidebildiğimiz yere kadar gitmektir.

-Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda Anadolu Efes ile mücadele edilecek, nasıl bir mücadele olur?
Bence çok zevkli bir mücadele olacak. Onların kadrosu da bizimki gibi değişikliklere uğradı ama bence biz aşina olduğumuz bir düzende çalışmaya devam ettiğimiz için daha avantajlıyız. İzleyenler için güzel bir mücadele olacak çünkü karşılaşma sonucunda tek maç ile alınabilecek bir kupa var. Ayrıca iki takım da sezon öncesi kendini test edebileceği güçlü bir rakiple oynayacak. Hak eden kazansın.

-Türkiye Kupası ile ilgili de konuşalım…
Bu konuda tek düşündüğümüz şey kupayı almak. Bu sezon üç kulvarda mücadele edeceğiz ve Türkiye Kupası'nı almak hedeflerimizden bir tanesi. Bu sene Türkiye Kupası'nda bir sistem değişikliği oldu, sezon öncesinde grup elemeleri oynamayacağız. Bu tarz değişiklikler sürprizleri de getirebilir. Kimsenin favori göstermediği bir takım da finale çıkabilir.

-Peki ya ligdeki hedefler?
Son şampiyon olarak 2015-2016 sezonu boyunca çıkacağımız her maçta her rakibimiz bizim geçen senenin en iyi takımı olduğumuzu bilecek ve bu Haziran 2016'ya kadar böyle olacak. Bu durum hem bir keyif, hem de bir yük getiriyor. Hedefimiz şampiyon sıfatımızı bir sonraki senede de korumak. Tüm çalışmalarımızı da bunun üzerine yapıyoruz. Umuyorum ki sezon tüm takımlar için sakatlıksız, keyifle geçer ve Haziran ayında apoletimizi korumak nasip olur.

Tarihinde ilk kez Euroleague'de mücadele edecek olan Karşıyaka Avrupa'da neler amaçlıyor?
Eurolegue, Avrupa'nın en üst düzey organizasyonu ve biz buraya hak ederek geldik. En önemli hedefimiz de bu noktada varlığımızı korumak. Hem şehrimizin, taraftarımızın, kulübümüzün, hem de biz oyuncuların Euroleague'de mevcudiyeti korumak için elimizden gelen her şeyi yapmamız gerekiyor. Bu noktaya kolay gelinmedi ancak bence burada kalmak daha zor. Euroleague için de bence değişik bir renk, değişik bir atmosfer yaratacak bir takımız. İlk hedefimiz gruptan çıkmak ve en iyi on altı takım arasına kalmak. B Lisansını ne kadar hak ettiğimizi herkese göstereceğimizi düşünüyorum.

tbl.org.tr

06.10.2015